Pierwszy kompleksowy projekt rewitalizacji przy ulicy Piotrkowskiej

 

 

Piotrkowska 96

Piotrkowska 96 to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, który powstanie w wyniku renowacji zabytkowej kamienicy. Starannie przemyślany proces rewitalizacji zostanie tak przeprowadzony, by sprostać wymaganiom przyszłych użytkowników.
Kamienica znajduje się przy słynnym, tętniącym życiem łódzkim deptaku. Ogromną zaletą tego miejsca jest bliskość urzędów, banków, hoteli, centrów kultury, sklepów i restauracji. Lokalizacja projektu gwarantuje również łatwy dostęp do komunikacji miejskiej i doskonałe połączenia z innymi dzielnicami miasta. Dotarcie do dworca głównego zajmuje 5 minut, natomiast do łódzkiego lotniska można dojechać w ciągu kwadransa.

Klasyka i nowoczesność

Głównym założeniem inwestycji jest stworzenie wielofunkcyjnego obiektu o wysokim standardzie, łączącego w sobie klasykę z nowoczesnością. Projekt renowacji tej zabytkowej kamienicy z początku XX wieku stworzyła łódzka pracownia architektoniczna Archidea. W celu przywrócenia dawnej świetności budynku wykorzystane zostaną najnowsze trendy w architekturze. Odnowiona zostanie fasada z piaskowca i eleganckie dekoracyjne ornamenty. Dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej klasy, jak kamień naturalny, stal szlachetna, szkło, kamienica odzyska blask.

Estetyka i funkcjonalność

Wnętrza budynku zostaną poddane renowacji, by zapewnić optymalną funkcjonalność bez umniejszania walorów estetycznych. Celem projektu jest nie tylko sprostanie wysublimowanym gustom klientów, ale także zaspokojenie ich rosnących potrzeb. W ofercie znajdzie się 4700 mkw. (4-8 kondygnacji) powierzchni użytkowej. Parter budynku zostanie przeznaczony na ekskluzywną powierzchnię handlową, która będzie pełniła funkcję pasażu z butikami i kawiarniami. Na wyższych kondygnacjach znajdą się pomieszczenia biurowe indywidualnie dostosowane do potrzeb przyszłych najemców. Najwyższe piętra zostaną zaadaptowane na luksusowe apartamenty z tarasami, będące doskonałym rozwiązaniem dla ludzi, którzy preferują miejski styl życia, cenią wygodę i chcą mieć wszystkie atrakcje centrum miasta w zasięgu ręki.

Dodatkowe udogodnienia

  • nowoczesna panoramiczna winda
  • klimatyzacja
  • 24-godzinna ochrona
  • kontrola dostępu
  • szybkie łącze internetowe
  • system zarządzania budynkiem
  • miejsca parkingowe

Zakończenie prac nastąpi w pierwszej połowie 2011 roku.